Corvin-lánccal tüntették ki Ritoók Zsigmondot

2018. február 12., címkék: ritoók zsigmond, kitüntetés

„Hitelesség, megfontoltság és kitartó munkával megszerzett bizonyosság. Ez önbecsülésünk alapja" – fogalmazott Áder János államfő hétfőn, a Corvin-lánc kitüntetések átadásakor, a Parlamentben.

Ha az ember az egyházban van, akkor nem teheti, hogy ne szolgáljon

2016. július 13., címkék: ritoók zsigmond, interjú, magyar örökség díj

Ritoók Zsigmonddal a műveltségről, az irodalom és a történelem egységéről, valamint a tudomány és a tanítás viszonyáról beszélgettünk. A június 18-án Magyar Örökség-díjjal jutalmazott professzort először református kötödéséről kérdeztük.

Ismét reformátusok a Magyar Örökség-díjasok között

2016. június 20., címkék: gárdonyi zoltán, ritoók zsigmond, magyar örökség díj, gárdonyi zsolt

Június 18-án adták át a Magyar Örökség díjakat a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében. Ezúttal nyolc alkotó személy, illetve közösség, köztük Gárdonyi Zoltán és Gárdonyi Zsolt zeneszerzői és zenetudósi, valamint Ritoók Zsigmond ókortudós munkásságát ismerték el.